МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ
Вітаємо з Днем толерантності.
У цей день хочеться побажати завжди і всюди, за будь-якої погоди і будь-якого розкладу залишатися справжньою людиною, яка поважає себе і оточуючих. Бажаємо, щоб у світі панувала справедливість, чесність, доброта і щирість. Нехай кожен з нас буде терпимо, спокійний і незворушний.
„Перед великим розумом я схиляю голову,
перед великим серцем я стаю на коліна”.
Гете
У перекладі з латинської «tolerance» означає «терпіння». Толерантність - це здатність без агресії сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини, які відрізняються від власних. Сьогодні толерантність – яскравий показник ступеню демократичності кожної держави й одна з умов її розвитку. Політична толерантність є основою для плідних міжнародних відносин .Передусім толерантність означає доброзичливе та терпиме ставлення до чогось. Основою толерантності є : відкритість думки та спілкування, особиста свобода індивіда, цінування прав та свобод іншої людини.Толерантність означає активну позицію людини, а не пасивно-терпиме ставлення до навколишніх подій, тобто толерантна людина не повинна бути терпима до всього, наприклад до порушення прав людини чи маніпуляцій та спекуляцій.Понад 12 років 16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою у 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО .У статті 6 Декларації зазначено: «з метою мобілізації громадськості, звернення уваги на небезпеки, приховані у нетерпимості, зміцнення прихильності і активізації дій на підтримку поширення ідей толерантності і виховання у її дусі ми урочисто проголошуємо 16 листопада міжнародним днем, присвяченим толерантності, що відзначається щорічно».Цього дня за традицією у різних країнах світу проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості.
У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності з метою формування в учнів загальнолюдських цінностей, поваги до інших людей, їхніх думок, підвищення настрою учасників освітнього процесу в умовах карантину у Охрімовецькому ліцеї протягом тижня були проведені такі заходи:
Діти та вчителі змогли відповісти для себе на такі дилемні питання як: «Чи до всього треба ставитися толерантно?», «Чи можна стерпіти крик, бійку, приниження гідності людини?». Усі учасники заходів дійшли висновку, що потрібно прагнути бути толерантним, жити й чинити так, щоб усім поряд з тобою було приємно і радісно.