Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 29 чоловік

Інформація для учнів

Дата: 4 червня 2020 о 11:25

Компьютер спричинює у дитини стрес і погіршення зору

        Почнемо з позитивних моментiв. Використання комп’ютерiв на уроках у школi (якщо йдеться про школяра) сприяє активiзацiї розумової дiяльностi, розширює свiтогляд дитини, створює позитивний настрiй. Але, З iншого боку, виникає тривога: чи не завдасть шкоду тривале сидiння перед дисплеем? 

         Втеча від реальності

З точки зору психологiї, комп’ютернi iгри – це якоюсь мiрою втеча вiд реальностi. І справдi, у грi краще, цiкавiше, там кожен – герой, сильний, спритний, i, найголовнiше: якщо щось не вдається, завжди можна спробувати розпочати знову, бо в грi є змога «прожити» кiлька життiв. А в реальній дійсності дитина робить помилки, як виправити буваєнеможливо.  

        Але книги також завжди були втечею вiд справжнього життя. Життя в книгах – цiкава рiч, i з героєм себе можна ототожнювати. Отже, завжди знайдеться метод знайти собi «замiнник» реальностi, якщо цього дуже захотiти. Гiрше, коли цей замiнник – алкоголь чи наркотики.

  Першим страждає зір

         Найбiльш вразливою під час роботи з монiтором є система зору. Майже всi, хто працює за дисплеєм, пiсля тривалої роботи скаржаться на втому очей, бiль у них, вiдчуття печiння, «пiску», сльозотечу. Тривала робота за дисплеєм часто є причиною зниження гостроти зору. Пам’ятаючи про це, просто треба обмежити час роботи за комп’ютером, особливо якщо це гра, яка вимагає великого зорового напруження (дрiбнi деталi, яскравi кольори). Варто уникати захопленням залами комп’ютерних iгор, де здебільшого закуповуються найдешевшi дисплеї, щонайбiльшшкодять зору. 
        Пiд час роботи дисплея реєструються незначні рентгенiвське, ультрафiолетове,iнфрачервоне, мiкрохвильове випромiнювання, низько - i ультранизькочастотнi електромагнiтнiполя. Загальна доза опромiнення, навiть у разі щоденної восьмигодинної роботи, становить 0,5% дози, що отримує людина вiд рiзних джерел (флуоресценцiя, сонячне свiтло, радiохвилi тощо). А ось комплексний вплив усiх випромiнювань, якi йдуть вiд дисплея, вивчений мало. Є данi, що під час роботи з дисплеєм впродовж 2-6 i бiльше годин на день виникає екзема (захворювання шкiри), яку, можливо, спричинює наявнiсть електростатичного та електромагнiтних полiв.

        Шестирічним можна займатися по 15 хвилин через день


        У дошкiльному вiцi органiзм маляти швидко змiнюється, продовжує формуватися кiсткова система, кисть руки ще перебуває в стадiї розвитку, тому спочатку спостерiгається швидка втома пiсля роботи з клавiатурою. Навантаження на зір у цьому разі надзвичайно сильне – погляд фiксується то на дисплеї, то на клавiатурi. Це може призвести до порушення акомодацiї очей, тобто розвитку втоми очних м’язiв. У цьому вiцi тривалiсть перебування за комп’ютером не повинна перевищувати 10-15 хвилин i, крiм того, через день. Якщо комп’ютерна кiмната є в садочку чи школi, то такого режиму, звичайно, дотримуються. А вдома? Сумнiвно, що ваше чадо покине страшенно захопливу гру через 15 хвилин. До того ж, якщо ви плануєте розпочати ознайомлення свого малюка з усiма можливостями комп’ютера, почніть з вiдповiдних iгор. Звичайно, до кожної гри подається iнформацiя, для якого вiку вона пiдходить. Якщо йдеться про малюка шестирiчного вiку, гра не повинна включати дрiбних предметiв, бути надто яскравою, мiстити багато чорних i червоних кольорiв. 
        Пам’ятаймо, що робота з комп’ютером буває значним стрес-фактором для дитини. Це виявляється в тому, що малюки пiсля таких занять під вечір стають збудженими, напруженими, дратiвливими. I коли дитина врештi-решт засинає, то спить погано, постiйно прокидаючись. Ось кiлька заходiв, якi допоможуть попередити перевтому малюка:

- обмежте тривалiсть роботи дитини за комп’ютером;

- навчiть доньку чи сина робити гiмнастику для очей;

- правильно обладнайте робоче мiсце;

- використовуйте комп’ютери високих характеристик; 

- обирайте високоякiснi програми чи iгри, якi вiдповiдають вiку дитини (вiк звичайно вказується на диску з грою).

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.