ДЕНЬ СПОНТАННОГО ПРОЯВУ ДОБРОТИ
Доброта - це те, що може побачити
сліпий і почути глухий
Всесвітній день спонтанного прояву доброти, який відзначається 17 лютого — щире, чисте та світле свято, позбавлене усілякого політичного забарвлення та національних кордонів. Кому і коли спала на думку чудова ідея внести його в календар пам'ятних дат — достеменно невідомо. Відомо лише те, що кілька великих міжнародних благодійних організацій 5 років тому об'єдналися та виступили з блискучою ініціативою про започаткування неофіційного Дня Доброти.
Доброта — це якість, яка повинна бути притаманна кожній людині. Тому виявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинен кожен. А День спонтанного прояву доброти – це чудова нагода, ще раз згадати про істинні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити від душевних проблем.
У наш досить неспокійний час мало хто спроможний на гідний вчинок. У стані втоми і роздратування від буденних проблем, ми все частіше байдуже проходимо повз чужі проблеми, допоки вони не торкнуться особисто нас. І тоді ми шукаємо підтримку у людей, для яких «безкорислива допомога», «милосердя» та «чуйність» - це важливі складові життя. Адже, піклуючись про інших, ми зокрема піклуємося й про себе. Дослідження підтверджують, що добрі справи і допомога іншим мають безліч переваг для психічного та фізичного здоров'я: впливають на центри задоволення у мозку; підвищують рівень серотоніну та дофаміну; зменшують тривожність і стрес; сприяють залишатися соціально активними, допомагають долати самотність.
День спонтанного прояву доброти дає змогу зрозуміти, наскільки наші елементарні дії, вчинки важливі для інших людей: дякувати, посміхатись, подавати руку, говорити приємні слова, просити вибачення і таким чином зробити звичайний день – ДНЕМ ЛАНЦЮГОВОГО ПРОЯВУ ДОБРОТИ.