Міжнародний день людей з інвалідністю
Людське життя спрвнене надій, сподівань, прагнень. На жаль, ніхто не захищений від раптових подій, які здатні перевернути звичайний ритм життя. Нещасні випадки, що трапляються з людьми в побуті і на виробництві млжуть призвести до втрати працездатності, обмежити фізичні можливості та кардинально змінити звичайний спосіб життя. Завдання суспільства - незалишити людину наодинці зі своїми проблемами, а надати всю необхідну допомогу для відновлення здоровя, для полегшення фізичного та морального стану.
Щороку 3 грудня українське суспільство разом з усією світовою спільнотою відзначає Міжнародний день інвалідів який проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обовязок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства. В Україні близько 3 мільйонів людей з інвалідністю. І вони вимагають досебе підвищеної уваги. Ліки, продуктові набори, пільги на медичне обслуговування, пенсії і дотації,спеціально - оснащений транспорт - це все потрібно людині з обмеженими можливостями. Але не будемо забувати про головне - найбільше, чого потребують такі люди - це наша увага та розуміння. Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислюватись над простою долею людей з вадами здоровя і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те , що поруч із нами живуть співгромадяни, які потребують нашої допомоги та уваги.
Відзначаючи Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створеня такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивилізованості суспільства.Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.