РЕКОМЕНДАЦІЇ ЯК ЗАСПОКОЇТИ ДИТИНУ В УКРИТТІ
Психіка дітей дуже вразлива, саме тому вчителі чи батьки під час перебуванні в бомбосховищі мають переконати їх у безпеці та вміти зняти тривожність.
Ще донедавна більшість вчителів і батьків уявити не могли, що їм доведеться ховати дітей у бомбосховищі.
Дитяча психіка дуже вразлива. Діти дуже чутливі та сприйнятливі. На найтоншому рівні вони відчувають найменші зміни у поведінці батьків чи вчетелів. Навіть якщо дорослий робить вигляд, що все добре, вони сприймають і переймають нашу тривожність. Як правильно пояснити дитині, що зараз війна, що звуки сирен — це знак йти до укриття, щоб убезпечити себе від вибухів, а головне — як їх заспокоїти?
Перше та найголовніше — не приховуйте правду. Не треба вигадувати власних варіантів подій, казкові та вигадані історії. Будьте відвертими, а головне — переконайте дітей у тому, що дорослі зроблять усе, щоб їх убезпечити.
У телеграм-каналі Ukraine NOW опублікували шість порад про те, як розмовляти з дітьми про війну і поводитися під час воєнного стану.
-
Намагайтеся максимально демонструвати спокій.
-
Поясніть кожен крок та ваші плани. Якщо ви прямуєте в бомбосховище або евакуюєтеся з міста, поясніть дитині, що вдома небезпечно і що вам необхідно взяти найнеобхідніше.
-
Особливу увагу приділіть тому, щоб розповісти, як ви робите все для їхньої безпеки. Дитина повинна розуміти, що вона повністю під вашим захистом. Також варто пояснити дітям, як зараз важливо, щоб вони робили все, що просять батьки чи вчителі, без суперечок.
-
Відволікайте дитину іграми, жартами, розмальовками, уроками, танцями тощо. Говоріть про побутові речі, звичні для нашого минулого життя. Читайте вголос.
-
Практикуйте разом із дітьми квадратне дихання, яке застосовують у стресових ситуаціях і за панічних атак: вдих-затримка дихання-видих-затримка дихання.
-
Також психологи радять намагатися якнайбільше обіймати дитину, зайвий раз тримати за руку, гладити по голові та цілувати. Це заспокоює навіть дорослих.