МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ
На всій планеті у цей день весняний
Святкується щорічний День Землі.
І недаремно квітень буйнотравий
До цього дня прикрашує її.
22 квітня, не звичайна дата! Сьогодні жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
Цікава історія походження цього свята. Вона пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска. 19 сторіччя, переїхавши до цього штату, він звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубувалися для будівництва житлових будинків та їх опалення. Джон Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн. дерев. Після цього у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева. Вперше День Землі відсвяткували у 1970 році в США. Ця акція мала такий успіх (до акції приєдналось 20 млн. людей), що її вирішили зробити щорічною. Згодом свято поширилося і зараз відзначається по всій планеті. У 2009 році на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН це свято було проголошено міжнародним.
У планети Земля є свій власний прапор, який представляє собою звичайний космічний знімок блакитної кулі на тлі безкрайнього простору Всесвіту. Авторами фото є екіпаж корабля «Аполлон-17», на шляху до природного супутника Землі -Місяця. Безпосередньо Міжнародний день Землі забезпечили оригінальним символом. Це буква грецького алфавіту «тета» зеленого кольору у вигляді вертикального еліпса з горизонтальною перемичкою всередині. Символ красується на білосніжному тлі. Сама буква відповідає числовому значенню - цифрі 9, що уособлює непорушний зв'язок з космосом. У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Перший Дзвін Миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью - Йорку 1954 року. Він відлитий з монет — дитячих пожертв з усіх континентів. У нього також вплавлені ордени та медалі, інші почесні знаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні промовляє: "Хай живе загальний мир у всьому світі".
З метою виховання в учнів любові, доброти, почуття патріотизму, відповідальності за майбутнє нашої планети, нашої Землі, 22 квітня в 5 - 6 класах була проведена виховна година "Всесвітній день Землі". Здобувачі освіти заслухали інформацію про свято, переглянули відео про красу природи України.
Врятуймо Землю!Якщо кожен із вас врятує маленьку Батьківщину-свій рідний край,то через десятки,а може й сотні років,він озветься в серцях вдячним дзвоном.