МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Date: 3 грудня 2021 о 14:15, Refreshed 7 грудня 2021 о 17:20

Ми духом стійкі
Не дивіться на нас жалісливо.
Ми – такі, як і ви, як і всі.
Теж ми прагнемо бути щасливі
Попри всі ваші щирі жалі.
Ми – такі, як усі, тільки звикніть,
Не глузуйте й сльозу не роніть.
Як нам хочеться іноді крикнуть,
Що ваш погляд пекуче болить!
Людське життя сповнене надій, сподівань, прагнень. На жаль, ніхто не захищений від раптових подій, які здатні перевернути звичайний ритм життя. Нещасні випадки, що трапляються з людьми в побуті і на виробництві можуть призвести до втрати працездатності, обмежити фізичні можливості та кардинально змінити звичний спосіб життя. Завдання суспільства ― не залишити людину наодинці зі своїми проблемами, а надати всю необхідну допомогу для відновлення здоров`я, для полегшення фізичного та морального стану.

Щороку 3 грудня українське суспільство разом з усією світовою спільнотою відзначає Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх гідності,  прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов`язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства. В Україні близько 3 мільйонів людей з інвалідністю. І вони вимагають до себе підвищеної уваги. Ліки, продуктові набори, пільги на медичне обслуговування, пенсії і дотації, спеціально оснащений транспорт – це все потрібно людині з обмеженими можливостями. Але не будемо забувати про головне –  найбільше, чого потребують такі люди – це наша увага та розуміння.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислюватись над непростою долею людей з вадами здоров`я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть співгромадяни, які потребують нашої допомоги та уваги. У цей день хочеться побажати їм теплих стосунків із близькими, бадьорості духу та міцного здоров`я, і надалі залишатися для нас прикладом безмежних людських можливостей та великої сили волі, що ці можливості породжує, а всім нам побільше душевної щедрості і милосердя, які втілилися б у добрі справи.

З метою привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, надання їм рівних з усіма громадянами можливостей для участі в освітньому процесі, формування громадської думки щодо необхідності постійної уваги до проблем людей з інвалідністю в Охрімовецькому ліцеї проведено виховні години, години спілкування, бесіди «Відкрий серце для добра», «Що означає бути людиною?», «Людина починається з добра», «Що значить бути добрим», «Твори добро, бо ти – людина», «Я вірю в силу доброти», «Добра людина – вихована людина», «Ти знаєш, що ти людина?», «Що ти можеш зробити для інших людей», «Ми живемо поряд з вами», які провели класні керівники 1-11-х класів