Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Date: 2 грудня 2021 о 15:51, Refreshed 7 грудня 2021 о 17:23

2 грудня відзначаємо Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
Це ще один день серед важливих дат глобальної кампанії “16 днів проти ґендерно зумовленого насильства”. В цей день у 1949 році ООН прийняла “Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами”. За даними міжнародних організацій сьогодні у світі налічується більше 40 млн. рабів. Це люди, що знаходяться у сексуальній експлуатації, працюють з примусу, через залякування, шантаж або за борги, діти,яких експлуатують на важких роботах, у жебрацтві, а також використовують у військових конфліктах, примусово одружені жінки, продані наречені тощо..

Проблема торгівлі людьми має глибокі історичні та етнонаціональні корені. На різних етапах свого розвитку людство по - різному ставилося до неї. На ранніх стадіях ставлення до торгівлі людьми було досить ліберальним, купівля-продаж людини розглядалися як засіб законного збагачення. Згодом людське співтовариство усвідомило неможливість існування такої форми використання людини, яка дискримінувала її та принижувала гідність. Почалась багатовікова боротьба із цим ганебним явищем, яка не вщухає і сьогодні. Торгівля людьми розглядається, як порушення прав людини, за яке повинні нести відповідальність держави. Торгівля людьми не визначає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і країнами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності,  так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Україна належить до однієї з головних Європейських країн – постачальниць жертв торгівлі людьми, особливо жінок та дітей.

З метою підвищення рівня обізнаності дітей, педагогічних працівників щодо сучасних проявів торгівлі людьми у нашому ліцеї проведено ряд заходів:

• тренінгове заняття «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства»;
  • бесіди з учнями «Люди не товар», «Рабство. Чи існує воно сьогодні?», «Що таке торгівля людьми і чому вона продовжує існувати?»;
  • тематичні години спілкування «Правила безпечної поведінки», «Запобігання торгівлі людьми»;
  • перегляд фільмів «Станція призначення – життя», «Небезпечна гра», «Правда про торгівлю людьми».

Ми намагалися висвітлити повну картину проблеми торгівлі людьми та актуальність її для України, розповісти про те, як вберегтися від подібної небезпеки.

Пам’ятайте, що торгівля людьми – явище, яке існує в усіх країнах. Потрапити у небезпечну ситуацію може будь-хто. Володіння інформацією про сучасне рабство та види допомоги може допомогти вам у скрутній ситуації. Будьте обізнаними і пильними, і тоді подібна біда вас омине.