Всесвітній День боротьби зі СНІДом
Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який вперше був проголошений ВООЗ у 1988 році, а з 1996 року проводиться ЮНЕЙДС. Цей День встановлений з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.
У всьому світі цього дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що лише чума ХХ, а тепер вже і ХХI століття загрожує існуванню людства…
Символом боротьби зі СНІДОМ є червона стрічка, жодна акція в цій області не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДУ була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художникові Франку Муру. Він жив в провінційному містечку штату Нью-Йорк, де сусідня сім'я носила жовті стрічки, сподіваючись на благополучне повернення своєї доньки-солдата з Персидської затоки.
Стрічки як символ з'явилися вперше під час Війни в Затоці. Зелені стрічки, схожі на перевернену букву «V», стали символом переживань, пов'язаних з вбивствами дітей в Атланті. Художник вирішив, що стрічка могла бути метафорою і для СНІДУ теж.
З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема, ВІЛ\ СНІДу, та толерантного ставлення до хворих на ВІЛ\ СНІД, в Охрімовецькому НВК проведено ряд заходів:
- «Ми за майбутнє без СНІДу» - тренінг;
-«Ми разом скажем СНІДу - НІ!» - година спілкування;
- « Дерево пам’яті» - акція;
- «Його імя – підступний СНІД» - класна година;
- «Знати, щоб жити» - тренінг;
- «ВІЛ СНІД – страшні слова, як передбачити, уникнути, не захворіти,жити поруч з ними - ВІЛ – інфікованими» - виховна година.